Ilgalaikės paskolos

Ilgalaikės paskolos

Paprastai paskolos skirstomos į tris rūšis: trumpalaikės paskolos (nuo kelių dienų iki 5 metų), vidutinio ilgumo paskolos (nuo kelių metų iki 10 metų) ir ilgalaikės paskolos (iki 40 ar net daugiau metų). Anksčiau ilgalaikes paskolas teikė tik bankai ir kredito unijos, tačiau dabar jas teikia ir dauguma greitųjų kreditorių, tiesiog užpildžius paraišką internetu. Dažniausiai ilgalaikės paskolos imamos nekilnojamam turtui įsigyti (butui, namui, sklypui ir pan.), įgyvendinti verslo idėjomsi, rečiau - kelionei, automobiliui ar stambiai technikai įsigyti.

Ilgalaikė paskola - puikus pasirinkimas, kai nenorima “permokėti” už gautą paskolą, kadangi ilgalaikės paskolos sutekiamos ženkliai mažesnėmis palūkanomis nei, pavyzdžiui, greitosios paskolos. Ilgalaikę paskolą grąžinti lengviau ne tik dėl mažesnių palūkanų, bet ir dėl to, kad įmokos paskirstomos ilgam laikotarpiui, todėl nekyla problemų su paskolos grąžinimu.

Ko reikia norint gauti ilgalaikę paskolą?

Norint gauti ilgalaikę paskolą reikia:

  • būti sulaukus pilnametystės,
  • būti Lietuvos Respublikos piliečiu;
  • turėti pastovias pajamas;
  • turėti švarią kredito istoriją (neturėti fnanasinių įsiskolinimų jokiose įstaigose).

Populiariausia ilgalaikių paskolų rūšis yra būsto paskolos. Jos gali būti suteikiamos net iki 40 metų, tačiau optimaliausias skolinimosi laikotarpis yra 20 - 25 metai. Būsto paskolas teikia visi Lietuvoje veikiantys bankai (Swedbank, Seb, DanskeBank, Citadele, Nordea ir kt.), tačiau kiekvieno iš jų sąlygos yra skirtingos, todėl prieš pasirašant sutartį patariama nepatingėti ir apsilankyti bent keliuose bankuose, pasidomėti kokias sąlygas jie siūlo. Taip galima laimėti tikrai daug, kadangi kiekvienas bankas gali pasiūlyti skirtingas palūkanų normas, kas yra labai aktualu kiekvienam, besiskolinančiam didelę pinigų sumą. Nebijokite derėtis su bankininkais dėl Jums palankesnio pasiūlymo.

Kokie dokumentai reikalingi norint gauti paskolą būstui banke?

  • asmens dokumentai: Jūsų ir Jūsų sutuoktinio/laiduotojo pasai arba asmens tapatybės kortelės;
  • Jūsų pajamas pagrindžiantys dokumentai (pateikiami tik tuo atveju, kai pajamos nepateiktos Sodros duomenų bazėje);
  • bankui priimtinų turto vertintojų turto vertinimo ataskaita;
  • turto vertinimo ataskaita gali būti nepateikiama perkant naujos statybos būstą iš statybų bendrovės;
  • preliminari pirkimo sutartis arba būsto statybų/rezervavimo sutartis.

Ilgalaikės paskolos gali būti dviejų porūšių: su užsatu ir be užstato. Paprastai jeigu paskola imama neužstatant jau turimo turto, bankas suteikia nedidelę sumą ir paskolos grąžinimo terminas nėra didelis. Kitu atveju, kai žadate užsatyti jau turimą turtą, Jums bus suteiktos palankesnės sąlygos - didesnė paskolos suma, ilgesnis paskolos grąžinimo laikotarpis. Tuo atveju, jei neturite ką užstatyti, bet norite palankesnių sąlygų, turite galimybę jas gauti, tačiau Jums reikės surasti, kas norės būti Jūsų laiduotoju. Paprastai tai būna tėvai, artimi giminaičiai ar labai geri draugai.

Prieš skolindamiesi apgalvokite Jums palankiausią variantą, kad paskolą grąžinti nekiltų problemų. Skolinkitės atsakingai!

Naujiausi Straipsniai

Kredito unijų turtas padidėjo, uždavinys pritraukti tvaraus kapitalo lieka

2015 m. trečiąjį ketvirtį, didėjant indėlių portfeliui dėl vis dar santykinai didelių palūkanų, kredito unijų turtas padidėjo 20 mln. Eur ir pasiekė 642,8 mln. Eur, arba 2,8 proc. bankų sistemos turto (prieš metus − 2,5 %). Ilgą laiką blogėjusi, šiek tiek pagerėjo reikšmingiausią turto dalį sudarančių kredito unijų nariams suteiktų paskolų kokybė, unijos suformavo mažiau specialiųjų atidėjinių galimoms paskolų nuvertėjimo išlaidoms padengti.

Didžiųjų atradimų istorija – monetose

Lietuvos jūrų muziejus spalio 29 d. (ketvirtadienį) 15 val. Vilniuje, Lietuvos banko Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8) atidaro parodą „Jūra atveria pasaulį“.

„Pinigai susiję su laivais šimtmečiais ir tūkstantmečiais, – sako parodos kuratorius, Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus muziejininkas-istorikas Romualdas Adomavičius. – Sugretindami laivybą su turtais, ištekliais ir finansais, aiškiai matome, kad į jūrų keliones dažnai buvo leidžiamasi norint prakusti, pasipelnyti ir užvaldyti.“

Bankai numato didinti skolinimą verslui ir gyventojams

Komercinių bankų vertinimu, gyventojų ir daugumos ekonominių veiklų įmonių finansinė būklė gerėja – bankai numato nuosaikiai didinti paskolų portfelius, rodo Lietuvos banko inicijuota bankų apklausa.

„Bankų lūkesčiai nuosaikiai didinti skolinimą rodo, kad jie tikisi sveikos visos ekonomikos ir kreditavimo rinkos plėtros. Įdomu tai, kad konkurenciją didžiausiems bankams ketina sustiprinti mažesni rinkos dalyviai, kurie paskolų portfelį numato auginti sparčiau“, – sako Tomas Garbaravičius, Lietuvos banko valdybos narys.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos sprendimai

Baigta II pakopos pensijų fondų „Ergo Konservatyvusis“ ir „Ergo Balans“ prijungimo procedūra

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pripažino netekusiais galios sprendimus, kuriais buvo patvirtintos II pakopos pensijų fondų „Ergo Konservatyvusis“ ir „Ergo Balans“ taisyklės.

Gavus Priežiūros tarnybos leidimą, „Ergo Konservatyvusis“ pensijų fondas buvo prijungtas prie „DNB Pensija 1“, o „Ergo Balans“ – prie „DNB Pensija 3“.

Atvirų durų diena Lietuvos banke Kaune: už senovinio seifo durų – milijonas eurų

Milijonas eurų, tris tonas sveriančios saugyklos durys, šarvuotis, kuriuo gabenami pinigai, unikali 3D projekcija apie banknotų rūšiavimą, iškilius tarpukario bankininkus menantys kambariai – visa tai kauniečiai ir miesto svečiai gali pamatyti šiandien apsilankę Lietuvos banko rūmuose Kaune. 

 

Unikalių tarpukario Lietuvos banko rūmų durys visuomenei atvertos 10 val. ryto, o visi norintieji į banką gali užsukti iki pat 15 val.

Paskola įkeičiant, užstatant automobilį

Paskola įkeičiant automobilį

Sugriežtinus paskolų išdavimo tvarką, keitėsi nemažai paskolų suteikimo sąlygų. Paskolas teikiančios finansinės įstaigos siekia apsidrausti nuo nemokių klientų, todėl pastaruoju metu išpopuliarėjo paskolos, kai paskolos teikėjas prašo kliento įkeisti/užstatyti turimą turtą. Vienas iš populiaresnių įkeitimo už paskolą objektų - automobilis. Paskolos gavėjas už pasiskolintus pinigus garantuoja savo transporto priemone, kurią jis įkeičia hipotekos lakštu. Tai kažkokių nepatogumų nesukelia, kadangi paskolos laikotarpiu klientas savo automobiliu gali naudotis be jokių papildomų apribojimų.